Het is voorbij, de oranje vlaggetjes moegn weer uit mijn straat, de kroegen mogen weer de grote schermen en projectoren inpakken. Nederlandligt uit de strijd om de titel in het WK.
En laat de wedstrijd van vanavond tegen Portugal nu net de eerste zijn die ik in z’n geheel zie. Hoewel wedstrijd? Het was meer een opvoering van een slechte toneel vereniging, want ik heb ze in totaal niet langer dan 1:03 achter elkaar, achter de bal aan zien rennen. Om de haverklap lag er wel weer een mannetje zich aan te stellen op het pasgemaaide gras. De een had nog grotere tranen in z’n ogen dan de ander. Af en toe vergaten ze moeilijk kijkend naar hun iets wat geraakte been te grijpen met een verkrampte kop. Maar als ze in hun ooghoeken zagen dat de in het fel-geel gekleede scheidsrechter eraan kwam, voerden ze netjes hun scene op.
Blijkbaar worden mannen die miljoenen verdienen met het sjouwen over een stuk grasland, als ze binnen de witgekalkte lijnen komen een stelletje aanstellerige kinderen die van suiker gemaakt lijken. Wat een aanstellers zeg.
De scheids vermaakte zich wel en kan voor zijn volgende wedstrijd gelijk een nieuw setje kaarten bestellen, want ik heb het idee dat deze nu wel zo’n beetje op zijn.
